W siedzibie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie rozpoczyna się XV, jubileuszowa edycja Konferencji Naukowej TAPT. Serwis Allegro po raz czwarty jest głównym partnerem i współorganizatorem spotkania. Seminarium dedykowane jest przedstawicielom organów ścigania oraz sektora prywatnego z branży internetowej, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem cyberprzestępczości w Polsce.
Nieustanny rozwój nowoczesnych technologii i trudności z przewidzeniem kierunków tego rozwoju, wymagają od podmiotów zajmujących się walką z cyberprzestępczością regularnego aktualizowania wiedzy oraz wielostronnej wymiany informacji. Specyfika pracy przy zwalczaniu oszustw w sieci wymaga od wszystkich poznania stosowanych przez przestępców technologii, często bardzo zaawansowanych, i wypracowania skutecznych metod walki z nimi. Konferencja TAPT od lat pełni rolę platformy, skupiającej na kilka dni w murach WSPol najlepszych specjalistów zwalczający przestępczość Internetową w Polsce, ale nie tylko – w seminarium rokrocznie biorą udział również goście międzynarodowi.
Tematem wiodącym 15-tej edycji Międzynarodowej Konferencji TAPT jest „Nullum Est iam dictum, quo non sit dictum prius” (Nie ma takiej rzeczy powiedzianej, która nie zostałaby już powiedziana wcześniej). Podobnie jak w poprzednich edycjach, oprócz analizy tematu głównego podczas prelekcji poruszana będzie szeroka problematyka wykrywania i zabezpieczenia dowodów cyberprzestępstw, oraz innych, popełnionych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
Tematyka konferencji:
– Historia i trendy cyberprzestępczości,
– Wpływ technologii na bezpieczeństwo teleinformatyczne i elektroniczne instrumentów płatniczych,
– Ujawnianie, pozyskiwanie, zabezpieczenie i analiza dowodów cyfrowych,
– Narzędzie wspomagające zwalczanie cyberprzestępczości,
– Współpraca publiczno-prywatna w zwalczaniu cyberprzestępczości,
– Monitorowanie zagrożeń w Internecie,
– Praktyka zwalczania cyberprzestępczości.
Tradycyjny już udział policjantów, zajmujący się zwalczaniem przestępczości teleinformatycznej, zarówno w zakresie operacyjnym, dochodzeniowo-śledczym jak i kryminalistycznym, funkcjonariuszy innych służb o charakterze policyjnym, prokuratorów, biegłych sądowych, naukowców oraz przedstawicieli sektora prywatnego branży internetowej gwarantuje, że tematyka Konferencji zostanie szczegółowo przedstawiona i dogłębnie przeanalizowana.