Wiadomości branżowe

Wędrówki po Wrzeszczu ? zapraszamy na promocję książki

Ukazała się długo oczekiwana publikacja „Wędrówki po Wrzeszczu” pod redakcją Katarzyny i Jakuba Szczepańskich. Promocja książki i spotkanie z autorami odbędzie się w środę, 29 czerwca o godz. 18 w Szkole Podstawowej nr 45 przy ul. Matki Polki 3a.Fragmenty tekstów czytał będzie Jacek Labijak, aktor teatru Wybrzeże, prywatnie również absolwent SP nr 45.Piękna książka w płóciennej oprawie, wydrukowana na szlachetnym papierze, zawiera 11 tekstów i 299 ilustracji, w tym wiele publikowanych po raz pierwszy. „Wędrówki po Wrzeszczu” są niezbędną lekturą dla mieszkańców dzielnicy, zalecaną wszystkim gdańszczanom i miłośnikom historii. Wyjątkowy przewodnik został wydany nakładem wrzeszczańskiego wydawnictwa słowo/obraz terytoria.– Historia przemiany maleńkiej wioski nad Strzyżą w jedną z najwspanialszych dzielnic Gdańska, w niemal osobne miasto, spisana przez mieszkańców i miłośników Wrzeszcza – czytamy na stronie internetowej wydawnictwa. – Poznając koszary, browar, osiedla, kościoły, synagogi, lotnisko czy park, obserwujemy zmiany zachodzące w miejskiej przestrzeni i życiu jej

Ukazała się długo oczekiwana publikacja „Wędrówki po Wrzeszczu” pod redakcją Katarzyny i Jakuba Szczepańskich. Promocja książki i spotkanie z autorami odbędzie się w środę, 29 czerwca o godz. 18 w Szkole Podstawowej nr 45 przy ul. Matki Polki 3a.

Fragmenty tekstów czytał będzie Jacek Labijak, aktor teatru Wybrzeże, prywatnie również absolwent SP nr 45.
Piękna książka w płóciennej oprawie, wydrukowana na szlachetnym papierze, zawiera 11 tekstów i 299 ilustracji, w tym wiele publikowanych po raz pierwszy. „Wędrówki po Wrzeszczu” są niezbędną lekturą dla mieszkańców dzielnicy, zalecaną wszystkim gdańszczanom i miłośnikom historii. Wyjątkowy przewodnik został wydany nakładem wrzeszczańskiego wydawnictwa słowo/obraz terytoria.

– Historia przemiany maleńkiej wioski nad Strzyżą w jedną z najwspanialszych dzielnic Gdańska, w niemal osobne miasto, spisana przez mieszkańców i miłośników Wrzeszcza – czytamy na stronie internetowej wydawnictwa. – Poznając koszary, browar, osiedla, kościoły, synagogi, lotnisko czy park, obserwujemy zmiany zachodzące w miejskiej przestrzeni i życiu jej mieszkańców. Książkę wzbogacono licznymi rycinami, fotografiami i pocztówkami, dzięki którym lektura staje się prawdziwą wędrówką w czasie i przestrzeni.

Podczas spotkania będzie można nabyć publikację w promocyjnej cenie 65 zł.
Organizatorzy: Komitet Inicjatyw Lokalnych Wrzeszcz, Stowarzyszenie Kultura Miejska, Inicjatywa wrzeszcz.info.pl, Wydawnictwo słowo/obraz terytoria.

Książka zawiera następujące artykuły
* Jakub Szczepański, Siedem i pół wieku Wrzeszcza
* Katarzyna Rozmarynowska, Park miejski w Jaśkowej Dolinie
* Jan Daniluk, Wrzeszcz skoszarowany
* Robert Hirsch, Uwagi o architekturze koszar huzarów we Wrzeszczu
* Katarzyna Jacobson-Kowalska, Browar we Wrzeszczu
* Robert Hirsch, Kolonie robotnicze fundacji Abegga we Wrzeszczu
* Mieczysław Abramowicz, Żydowscy sąsiedzi z Wrzeszcza
* Jan Daniluk, Jakub Szczepański, Kościoły Wrzeszcza
* Maciej Bakun, Dzieje Portu Lotniczego Gdańsk-Wrzeszcz
* Lucyna Nyka, Jakub Szczepański, Ukryte potoki Wrzeszcza
* Katarzyna Szczepańska, Jakub Szczepański, Potencjał Wrzeszcz

Źródło Politechnika Gdańska. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  NOSPR inauguruje sezon

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy