Centrum

Wakacyjna etykieta – jak robić to dobrze?

Wakacyjna etykieta – jak robić to dobrze?
Kraków, 30 lipca 2019 r. Informacja prasowa Wakacyjna etykieta – jak robić to dobrze? Opowieści o kiełbasie i jajkach na twardo w pociągach wpisały się

Kraków, 30 lipca 2019 r.

Informacja prasowa

Wakacyjna etykieta – jak robić to dobrze?
Opowieści o kiełbasie i jajkach na twardo w pociągach wpisały się już w historię podróży na wakacje i wydawałoby się, że wszyscy wyciągnęli z nich lekcje. Czy faktycznie tak jest? Poniżej znajdziecie kilka zasad, których warto się trzymać, aby podróżowanie sprawiało przyjemność.
Kolejne miasta wprowadzają ograniczenia dotyczące turystyki, a także nowe prawa i zasady, które regulować mają ruch oraz zachowania przyjezdnych w miejscach atrakcyjnych w sezonie letnim. Pozwala to na postawienie tezy, że problem nadal istnieje i nie odszedł w dal wraz z końcem PRL-u.

Szanuj przestrzeń publiczną
Ten punkt powinien obowiązywać zawsze, nie tylko podczas wakacji. Zwiedzając nowe miejsca szanujmy ich zabytki i to co znajduje się w przestrzeni publicznej. Nie niszczmy, nie śmiećmy i zróbmy wszystko, aby wyjechać pozostawiając miasto w stanie takim w jakim je zastaliśmy. Ze szczególnym szacunkiem należy traktować miejsca ważne historycznie oraz kulturowo.

Miasto nie jest plażą
Podczas wakacyjnych upałów czasem kończą nam się pomysły co można zrobić, aby się ochłodzić i chociaż gotowi jesteśmy zrobić wszystko – niekoniecznie powinniśmy. Podczas gdy brak koszulki na plaży jest rzeczą normalną poza nią nie wypada chodzić jedynie w szortach, szczególnie w mieście. Fontanny nie są placami zabaw dla dzieci, a nawet nie są bezpieczne dla pociech hasających pod strumieniem wody, której proces filtracji nie jest dostosowany do kąpieli. Pamiętajmy także o mieszkańcach miast, w których odpoczywamy i ich szanujmy.

Hotel drugim domem?
Chociaż hotele, w których się zatrzymujemy powinny dawać nam komfort, a obsługa dokładać wszelkich starań, abyśmy poczuli się jak w domu musimy pamiętać o tym, że w nim nie jesteśmy. Meldujmy się i wymeldowujmy na czas, tak aby inni podróżni nie musieli czekać na pokój, pamiętajmy o odpowiednim stroju, jaki obowiązuje podczas posiłków i tym, aby nie zachowywać się głośno. Wyjeżdżając należy pamiętać nie tylko o zabraniu wszystkich swoich rzeczy, ale także zostawieniu tych hotelowych. – W ostatnich latach świadomość podróżowania się zwiększa, co widać po zachowaniu gości pojawiających się w Krakowie. Zarówno osoby podróżujące służbowo, jak i prywatnie, z Polski i z zagranicy wyśmienicie koegzystują w hotelowej rzeczywistości, dzięki czemu możemy cieszyć się dobrą atmosferą. W hotelach pamiętajmy o tym, aby zachowywać się tak jak byśmy chcieli, żeby zachowywali się inni – mówi Artur Gębicki, Room Division Manager z hotelu Novotel Kraków Centrum.

A to już wiesz?  Międzynarodowy Dzień Pizzy, czyli ulubione święto kulinarne Polaków

Podróżuj z klasą
Nie da się ukryć, że środki transportu publicznego takie jak samoloty czy pociągi są wielkim udogodnieniem, podróż nimi jest zazwyczaj szybsza i bardziej komfortowa niż samochodem, a co za czym idzie – wybierana przez wiele osób. Dzieląc ograniczoną przestrzeń pamiętajmy o tym, aby nie zabierać ze sobą mocno pachnącego prowiantu, który może przeszkadzać innym w komforcie jazdy. Ważne jest także dostosowanie głośności rozmów między sobą, nieużywanie dźwięku w urządzeniach mobilnych, a także branie pod uwagę wygody innych. Pamiętajmy o higienie w wielu aspektach, nieopieraniu nóg o fotele i nie piciu gazowanych napoi, które przy otwarciu mogą oblać innych podróżnych. Jeśli wszyscy respektować będą te same zasady podróż upłynie w znacznie spokojniejszej atmosferze.

novotel.com/ mercure.com/ ibis.com/ accorhotels.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy