LIFESTYLE Podróże

Plenerowa wystawa w sercu stolicy

Plenerowa wystawa w sercu stolicy
Po Berlinie i Brukseli przyszła kolej na Warszawę. Do stolicy zawitała plenerowa wystawa „Drogi do przełomu. Europa Środkowo-Wschodnia 1939-1989” zrealizowana w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Freedom

Data publikacji: 2014-12-01
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Plenerowa wystawa w sercu stolicy
Kategoria: LIFESTYLE, Podróże

Po Berlinie i Brukseli przyszła kolej na Warszawę. Do stolicy zawitała plenerowa wystawa „Drogi do przełomu. Europa Środkowo-Wschodnia 1939-1989” zrealizowana w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Freedom Express”.

Plenerowa wystawa w sercu stolicy LIFESTYLE, Podróże - Po Berlinie i Brukseli przyszła kolej na Warszawę. Do stolicy zawitała plenerowa wystawa „Drogi do przełomu. Europa Środkowo-Wschodnia 1939-1989” zrealizowana w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Freedom Express”.

Po Berlinie i Brukseli przyszła kolej na Warszawę. Do stolicy zawitała plenerowa wystawa „Drogi do przełomu. Europa Środkowo-Wschodnia 1939-1989” zrealizowana w ramach  kampanii społeczno-edukacyjnej „Freedom Express”. Za realizację oraz montaż wystawy w oparciu o projekt pracowni architektonicznej Nizio Design International odpowiedzialna jest Grupa Advertis.

Projekt zrealizowany został z inicjatywy fundacji Europejska Sieć Pamięć i Solidarność, we współpracy z ministerstwami odpowiedzialnymi za kulturę w Polsce, Niemczech, na Węgrzech i na Słowacji. Wystawa jest podróżą prezentującą różne drogi do wolności w Europie Środkowo-Wschodniej. Ekspozycja składa się z dwustu sześciennych modułów, o łącznej kubaturze ok. 90 m3. Informacje przedstawione są w formie mozaiki graficzno-tekstowej, na którą składają się reprodukcje zdjęć oraz materiały archiwalne.

Warty podkreślenia jest interaktywny charakter wystawy, co jest rzadkością w przypadku ekspozycji plenerowych. Elementy stałe zostały urozmaicone ruchomymi grafikami oraz manualnymi przeglądarkami – mówi Paweł Gardasiewicz, Prezes Grupy Advertis.

Ze względu na międzynarodowy charakter projektu, ekspozycja zawiera wymienne części z siedmioma wersjami opisu merytorycznego w językach: polskim, angielskim, węgierskim, niemieckim, niderlandzkim, francuskim oraz rumuńskim. System podświetlenia kubików, nie tylko uatrakcyjnia formę instalacji, lecz umożliwia wygodne oglądanie wystawy również wieczorem.

Poszczególne fragmenty poświęcone zostały ważnym aspektom suwerenności – wolności słowa i wypowiedzi, wolności religii i wyznania czy wolności gospodarczej. Celem wystawy jest pokazanie różnych dróg do niepodległości krajów Europy Środkowo-Wschodniej i przedstawienie historii narodów w ogólnoeuropejskim kontekście.

Idea wystawy wyrosła z przekonania, że refleksja nad przemianami 1989 roku w poszczególnych krajach staje się pełniejsza i głębsza, gdy dostrzega się ogólnoeuropejski kontekst tych wydarzeń. Naszym celem jest przede wszystkim przypomnienie procesów, które ostatecznie doprowadziły do upadku komunizmu w tej części Europy – tłumaczy prof. Jan Rydel, przewodniczący Komitetu Sterującego Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność.

A to już wiesz?  Krakowska Wielkanoc z hotelami Grupy Accor

Uroczyste otwarcie wystawy na warszawskim Skwerze H.C. Hoovera odbyło się 28 listopada. W wydarzeniu wzięła udział m.in. prof. Małgorzata Omilanowska, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ta realizacja jest dużym wyzwaniem przede wszystkim pod względem logistycznym. Łączna waga wystawy to przeszło sześć ton, przewóz i montaż w każdym kolejnym mieście to skomplikowana operacja, przy której pracuje zespół ekspertów. Prezentacje w Berlinie i w Brukseli spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem, cieszymy się, że teraz będziemy mogli pokazać efekt naszej pracy w Warszawie – mówi Piotr Wielgórski, kierownik działu logistyki i zaopatrzenia Grupy Advertis.

Plenerową wystawę „Drogi do przełomu. Europa Środkowo-Wschodnia 1939-1989” będzie można podziwiać w Warszawie do 15 grudnia, a zaraz potem Freedom Express wyruszy w dalszą podróż. Wraz z europejskim tournée wystawy uruchomiona została także jej wirtualna wersja, dostępna dla internautów pod adresem: http://1989.enrs.eu/exhibition.

 

O Grupie Advertis

Grupa Advertis specjalizuje się w projektowaniu i kompleksowej realizacji elementów komunikacji wizualnej marki. Wykonuje wysokiej jakości projekty  z obszarów: reklamy zewnętrznej, systemów informacji wizualnej,  aranżacji przestrzeni komercyjnych, czy przygotowania spersonalizowanych elementów wyposażenia wnętrz. Firma realizuje także elementy wspierajace sprzedaż takie jak stoiska targowe, showroomy etc. 

Firma funkcjonuje na rynku od 2002 roku. W tym czasie z sukcesem wykonała szereg projektów dla największych polskich i światowych marek. W portfolio Grupy Advertis znajdują się m.in realizacje dla.: Medicover, Unilever, Warta, Jeromino Martins Polska, Bayer, Roche, Kompania Piwowarska, Play, Motorola, Allianz, BNP Paribas, Infiniti, BMW, Google, GUESS, Teatr 6 piętro. Firma współpracuje także z podmiotami działającymi na rynku powierzchni komercyjnych. Są wśród nich m.in.: Kulczyk Investments, Ghelamco, Hochtief Polska, Kronos Development, Swedecenter. Advertis wspiera także renomowane biura projektowe, wcielając w życie najtrudniejsze i najbardziej niestandardowe wizje architektów i projektantów wnętrz. Do najciekawszych realizacji firmy należy m.in. przygotowanie około 180 elementów ekspozycji do wystawy stałej w podziemiach Muzeum Historii Żydów Polskich autorstwa Pracowni Nizo Design International.

A to już wiesz?  Australijska firma technologiczna światowym liderem drugi rok z rzędu

 

 

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Plenerowa wystawa w sercu stolicy LIFESTYLE, Podróże - Po Berlinie i Brukseli przyszła kolej na Warszawę. Do stolicy zawitała plenerowa wystawa „Drogi do przełomu. Europa Środkowo-Wschodnia 1939-1989” zrealizowana w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Freedom Express”.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Podróże

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy