Wiadomości branżowe

Moneta Aurea i Moneta Platina biją rekordy!

Ponad 9 000 studentów z całej Polski zgłosiło się do III edycji konkursu podatkowego Moneta Aurea oraz I edycji konkursu wiedzy o audycie, rachunkowości oraz sprawozdawczości finansowej - Moneta Platina. W tym roku po raz kolejny odnotowano rekordowe zainteresowanie udziałem w „monetach" - do Platiny zgłosiło się blisko 4300, zaś do Aurei 4800 studentów. W dotychczasowych edycjach konkursu Moneta Aurea udział wzięło ponad 4500 uczestników.Aby wziąć udział w konkursie należało przejść testy kwalifikacyjne. W konkursie Moneta Platina do półfinału zakwalifikowały się osoby, które otrzymały minimum 53 punkty na 60 możliwych. W tym etapie najlepsi okazali się studenci Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Z kolei w konkursie Moneta Aurea należało zdobyć aż 56 punktów, aby zakwalifikować się do następnego etapu. Największą wiedzę z zakresu podatków mieli studenci z Uniwersytetu Warszawskiego, a także z Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kolejnymi etapami konkursu były

Ponad 9 000 studentów z całej Polski zgłosiło się do III edycji konkursu podatkowego Moneta Aurea oraz I edycji konkursu wiedzy o audycie, rachunkowości oraz sprawozdawczości finansowej – Moneta Platina.

W tym roku po raz kolejny odnotowano rekordowe zainteresowanie udziałem w „monetach" – do Platiny zgłosiło się blisko 4300, zaś do Aurei 4800 studentów. W dotychczasowych edycjach konkursu Moneta Aurea udział wzięło ponad 4500 uczestników.

Aby wziąć udział w konkursie należało przejść testy kwalifikacyjne. W konkursie Moneta Platina do półfinału zakwalifikowały się osoby, które otrzymały minimum 53 punkty na 60 możliwych. W tym etapie najlepsi okazali się studenci Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. 

Z kolei w konkursie Moneta Aurea należało zdobyć aż 56 punktów, aby zakwalifikować się do następnego etapu. Największą wiedzę z zakresu podatków mieli studenci z Uniwersytetu Warszawskiego, a także z Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kolejnymi etapami konkursu były testy oraz odpowiedzi ustne. Łącznie 95 osób z najlepszymi wynikami zaproszono 26 i 27 kwietnia do Warszawy.

Uroczysta finałowa gala, w trakcie której wyłoniono zwycięzców, odbyła się 10 maja. Podczas ostatniego etapu, 5 finalistów odpowiadało na takie same pytanie przez Jury oraz publicznością. Zwycięzcą konkursu Moneta Aurea został Maciej Machera z Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaś konkursu Moneta Platina Marek Muc Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody: praktyki w firmy doradczej Deloitte, staże dziennikarskie w „Rzeczpospolitej" oraz nagrody rzeczowe o łącznej wartości ponad 150 tys. PLN – laptopy, rowery, kursy językowe, szkolenia, książki, prenumeraty i dostępy do baz wiedzy.

W jury konkursu zasiadły największe autorytety z dziedziny rachunkowości, prawa podatkowego, przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Trybunału Konstytucyjnego, Krajowej Rady Doradców Podatkowych oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Honorowe patronaty nad konkursami objęli prezesi – Trybunału Konstytucyjnego, sędzia Jerzy Stępień, Naczelnego Sądu Administracyjnego, prof. Janusz Trzciński oraz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, prof. Zbigniew Messner.

A to już wiesz?  Zysk + - kolejne nowatorskie rozwiązanie ENERGA

Organizatorami konkursu są firma Deloitte, portal INTERIA.PL, dziennik „Rzeczpospolita", Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland oraz AIESEC. mBank jest patronem strategicznym konkursów.

mBank, jako lider innowacyjności, od początku swojej działalności, kładzie duży nacisk na wspieranie ciekawych inicjatyw skierowanych do studentów – jednej z najliczniejszych grup Klientów banku. Konkursy: Moneta Aurea oraz Moneta Platina wpasowują się w realizowaną przez mBank politykę sponsoringową.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy