31 października 1517 roku ks. dr Marcin Luter przybił do drzwi Kościoła w Wittenberdze słynne 95 tez, co dało początek Reformacji w Europie. Na pamiątkę tego wydarzenia ewangeliccy i ewangeliczni chrześcijanie dnia 31 października obchodzą Święto Reformacji. Odwołując się do wydarzeń w Wittenberdze, w dniach 23–31 października, planowane są we Wrocławiu obchody Święta Reformacji. Pomysłodawcą i organizatorem cyklu uroczystości Dni Reformacji jest Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna wraz z Parafią Ewangelicko-Augsburską Opatrzności Bożej oraz Społecznością Chrześcijańską we Wrocławiu.
Zapoczątkowane w zeszłym roku Dni Reformacji cieszyły się dużym zainteresowaniem. Swoją obecnością zaszczyciły nas takie osobistości, jak: Metropolita Wrocławski Ksiądz Arcybiskup Marian Gołębiewski, Konsul Generalny Niemiec dr Helmut Schöps, Ksiądz Biskup Ryszard Bogusz oraz inni znamienici goście. We wszystkich wydarzeniach wzięło udział ponad 500 uczestników, w tym reprezentanci wielu wyznań chrześcijańskich i innych religii.
Informacje o Dniach Reformacji ukazały się na ponad 30 portalach internetowych oraz w wielu stacjach telewizyjnych i radiowych. Nad tegoroczną II edycją Dni Reformacji patronat honorowy objął Ksiądz Biskup Ryszard Bogusz, Zwierzchnik Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Intencją organizatorów Dni Reformacji jest przypomnienie Wrocławianom o tym, że impulsem dla szesnastowiecznej Reformacji była potrzeba powrotu do źródeł wiary chrześcijańskiej, która wraz z odnową doktrynalną przejawiać się miała w postawie autentycznej troski o drugiego człowieka. Dlatego też, w czasie tegorocznych Dni Reformacji wielokrotnie będzie podejmowany wątek pojednania, a uroczystościom towarzyszyć będzie kwesta na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.
Szczegółowy program Dni Reformacji