Wiadomości branżowe

Kongres ?Biznes to Rozmowy? jak co roku okazał się sukcesem

Kongres ?Biznes to Rozmowy? jak co roku okazał się sukcesem
Czwarty Kongres Netii „Biznes to Rozmowy” przeszedł do historii. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Integracja – Innowacja – Inspiracja” i wzięło w niej udział blisko 1200 uczestników a kolejnych kilkaset osób śledziło kilkanaście prezentacji i debat na żywo w internecie. 4 października 2012 r., w warszawskim Multikinie w Złotych Tarasach, odbyła się czwarta edycja kongresu Netii „Biznes to Rozmowy”. Blisko 1200 uczestników tego wydarzenia, miało okazję posłuchać m.in. wystąpienia gościa specjalnego, Stewarta Butterfielda, współzałożyciela serwisu Flickr.com i czołowej postaci świata Web 2.0. Mówił on m.in. o swoich doświadczeniach w pracy nad Flickr’em i nowym projektem oraz podzielił się swoimi obserwacjami w kwestii wpływu innowacji na tworzenie startup’ów. Kolejnym gościem specjalnym Kongresu był Ludo Wijckmans z Microsoft, który kieruje sektorem komunikacji i mediów regionu EMEA, a od prawie 30 lat związany jest z sektorem telekomunikacji i informatyki w Europie. Ludo podzielił się z uczestnikami swoją wiedzą na temat innowacji i najnowszych trendów w biznesie, a

Czwarty Kongres Netii ?Biznes to Rozmowy? przeszedł do historii. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: ?Integracja ? Innowacja ? Inspiracja? i wzięło w niej udział blisko 1200 uczestników a kolejnych kilkaset osób śledziło kilkanaście prezentacji i debat na żywo w internecie.

4 października 2012 r., w warszawskim Multikinie w Złotych Tarasach, odbyła się czwarta edycja kongresu Netii ?Biznes to Rozmowy?. Blisko 1200 uczestników tego wydarzenia, miało okazję posłuchać m.in. wystąpienia gościa specjalnego, Stewarta Butterfielda, współzałożyciela serwisu Flickr.com i czołowej postaci świata Web 2.0. Mówił on m.in. o swoich doświadczeniach w pracy nad Flickr?em i nowym projektem oraz podzielił się swoimi obserwacjami w kwestii wpływu innowacji na tworzenie startup?ów. 

Kolejnym gościem specjalnym Kongresu był Ludo Wijckmans z Microsoft, który kieruje sektorem komunikacji i mediów regionu EMEA, a od prawie 30 lat związany jest z sektorem telekomunikacji i informatyki w Europie. Ludo podzielił się z uczestnikami swoją wiedzą na temat innowacji i najnowszych trendów w biznesie, a także przyszłości technologii.

Trzecim z zaproszonych przez Netię gości specjalnych był Mikko Hypponen, Chief Research Officer w firmie F-Secure, znany ekspert od cyberprzestępczości oraz bezpieczeństwa internetowego. Swój wykład poświęcił kwestiom zagrożeń w globalnej sieci i najnowszym zabezpieczeniom dla firm.

O ludzkim wymiarze innowacji w światowych trendach technologicznych mówił czwarty gość specjalny kongresu – Tomas Qvist, który pełni funkcję Vice president Business Unit Networks HR & Organization w firmie Ericsson. Tomas na co dzień odpowiada za HR i rozwój organizacyjny w obszarze sieci teleinformatycznych firmy Ericsson, zatrudniającej 26 tys. osób na całym świecie.

?Motywem przewodnim i hasłem tegorocznej edycji kongresu były Integracja, Innowacja i Inspiracja. Netia i kompleksowe rozwiązania, jakie oferujemy, dostarczają naszym klientom inspiracji każdego dnia. Wśród nowości, jakie wprowadziliśmy dla klientów, wymienić można rozwiązania wideo, m.in. usługę wideokonferencji Netia Video Anywhere, dostępną na urządzeniach mobilnych i komputerach, która pozwala na przeprowadzanie wielostronnych rozmów wideo w jakości HD i współdzielenie plików. Ponadto udostępniliśmy usługę Netia CDN (Content Delivery Network) ? platformę dystrybucji treści, która powstała z myślą o tworzeniu wirtualnej rzeczywistości w świecie mediów. Pozwala ona dostarczać treści audiowizualne do użytkowników końcowych za pośrednictwem internetu. Za pomocą tego rozwiązania odbyła się transmisja na żywo z Kongresu, która dostępna była na naszej stronie.? – mówi Renata Filipek-Baryłowska, Dyrektor Komercyjny Pionu Klientów Biznesowych w Netii. ?Mówiąc o integracji, warto wspomnieć również o naszej usłudze Unified Communications, którą wprowadziliśmy na początku tego roku. Jest to usługa zunifikowanej komunikacji, oparta na przystępnych cenowo narzędziach komunikacyjnych i rozwiązaniach firmy Microsoft (pierwsza tego typu usługa w Polsce), dostępna dla wszystkich klientów biznesowych, od mniejszych firm z segmentu SME aż po największe korporacje.? ? dodaje.

A to już wiesz?  Innowacyjna transmisja Kongresu Netii

Dla tych, którym nie udało się osobiście dotrzeć na Kongres, Netia przygotowała innowacyjną relację na żywo w jakości HD. Na stronie Kongresu www.biznestorozmowy.pl można było obejrzeć relację live z tego wydarzenia. Transmitowane były wszystkie wystąpienia, odbywające się w 5 salach (5 równoległych transmisji). Dystrybucja treści realizowana była za pomocą usługi Netia CDN (Content Delivery Network). Nagrania z sesji już wkrótce będą dostępne na stronie www.biznestorozmowy.pl

Z myślą o uczestnikach Kongresu powstały również aplikacje mobilne dla iOS i Android, które umożliwiały m.in. zapoznanie się z agendą, stworzenie własnego planu dnia, zapoznanie się z notkami biograficznymi prelegentów oraz komunikację tekstową pomiędzy uczestnikami imprezy. Z aplikacji skorzystała blisko połowa uczestników, z czego przytłaczająca większość ściągnęła ją na iOS.

 

***

O Netii:

Netia S.A. jest jednym z największych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line.

 

 

Źródło Netia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy