Już po raz czwarty młodzi twórcy filmowi mieli szansę pokazania swoich dokonań kilkusetosobowej publiczności. Kino Luna w Warszawie gościło bowiem uczestników IV edycji Festiwalu Młodego Kina Piękni Dwudziestoletni. Nowe pokolenie zdolnych filmowców postanowiła wesprzeć marka TEEKANNE.
Przez trzy dni widzowie zainteresowani niezależnymi produkcjami i nowymi ideami, uczestniczyli w projekcjach filmów autorstwa młodych talentów. Swoje obrazy zaprezentowali zarówno studenci i absolwenci szkół filmowych, jak też amatorzy obdarzeni talentem i pasją tworzenia. Filmy oceniało jury. W jego gronie każdego roku zasiadają zarówno doświadczeni reprezentanci kina oraz nadzieje środowiska filmowego. W jury podczas czwartej edycji festiwalu znaleźli się Bartłomiej Topa, Andrzej Kołodyński, Paweł Wendorff, Małgorzata Zajączkowska i Marcin Wrona.
W kategorii studentów i absolwentów szkół filmowych, Grand Prix za film ?Magma? otrzymał Paweł Maślona. Nagrodzony został on również w tej samej kategorii za reżyserię.
Grand Prix dedykowane amatorom otrzymał natomiast Bartek Tryzna za film pod tytułem ?Franek?. Ten sam obraz otrzymał także nagrodę publiczności i nagrodę za reżyserię w kategorii amatorów.
Mianem najlepszego filmu dokumentalnego jury określiło ?Sondę o kobietach? Mateusza Głowackiego. Otrzymał on nagrodę specjalną.
W kategorii amatorów jury doceniło scenariusz Mateusza Buławy do filmu ?Jurek?. W analogicznej kategorii dla studentów i absolwentów szkół filmowych, nagrodę otrzymał Piotr Domalewski za obraz ?Obcy?.
Nagrody aktorskie powędrowały do Marka Sawickiego (?Obcy?) i Łukasza Simlata (?Magma?).
Jury doceniło także zdjęcia Bartka Tryzny do filmu ?Franek? oraz Cezarego Stoleckiego do filmu ?Magma?.
Przyznano również trzy wyróżnienia. Powędrowały one do Marty Szymańskiej za walory estetyczne w obrazie ?Moko?, do Piotra Ogińskiego za film ?Czekająca na urodziny? oraz do Jakuba Józefowicza za montaż w ?Tramp`s Clank?.
Nagrody wręczono podczas Gali wieńczącej Festiwal, która odbyła się 6 kwietnia.
Festiwal Młodego Kina Piękni Dwudziestoletni to wydarzenie szczególne na kulturalnej mapie. To szansa dla młodych, niszowych twórców, których niskobudżetowe produkcje zaskakują profesjonalizmem i ciekawością. Dzięki udziałowi w Festiwalu mogą oni zaistnieć i pokazać swoje obrazy szerszej publiczności. To właśnie dlatego TEEKANNE jako marka wspierająca młode talenty, już po raz drugi postanowiła stać się partnerem wydarzenia.
Koncern TEEKANNE to ponad 130 lat doświadczenia w zakresie produkcji herbaty. Wykwalifikowani specjaliści nieustannie pracują nad stworzeniem kolejnych, oryginalnych wariantów smakowych herbaty, które dostarczają niezapomnianych wrażeń konsumentom w różnych zakątkach świata. Siedziba firmy TEEKANNE POLSKA mieści się w Krakowie, a główna filia znajduje się w Dusseldorfie, w Niemczech (TEEKANNE GmbH & Co. KG).W asortymencie TEEKANNE Polska znajdziemy wiele rodzajów herbat, ponad 80 różnych produktów, które można znaleźć na sklepowych półkach nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach europejskich.
Więcej informacji:
http://teekanne.pl/
http://herbatarozgrzewa.pl/
https://www.facebook.com/herbatateekanne