Wiadomości branżowe

ATM SI wygrała przetarg na dostawę platformy macierzowej dla projektu PLATON

ATM Systemy Informatyczne Sp. z o.o. działając w konsorcjum z ATM S.A. podpisały umowę z Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym (PCSS) – koordynatorem projektu. Umowa została zawarta po wygraniu przez ATM SI przetargu nieograniczonego na realizację projektu „Platforma Obsługi Nauki PLATON - Etap I: Kontener usług wspólnych” i dotyczy rocznej, sukcesywnej sprzedaży wraz z dostarczeniem do lokalizacji elementów infrastruktury niezawodnego współdzielenia plików przy użyciu protokołu NFS, szaf teleinformatycznych z wyposażeniem oraz ich instalacji, uruchomienia i instruktażu.Realizacja projektu PLATON (www.platon.pionier.net.pl) umożliwi rozwój krajowej infrastruktury teleinformatycznej nauki (sieć PIONIER) o aplikacje i usługi wspierające badania naukowe i prace rozwojowe polskich zespołów badawczych na rzecz innowacyjnej gospodarki. Bezpośrednim celem projektu jest wdrożenie nowoczesnych usług teleinformatycznych: wideokonferencji, eduroam, kampusowych, powszechnej archiwizacji, naukowej

ATM Systemy Informatyczne Sp. z o.o. działając w konsorcjum z ATM S.A. podpisały umowę z Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym (PCSS) – koordynatorem projektu.

Umowa została zawarta po wygraniu przez ATM SI przetargu nieograniczonego na realizację projektu „Platforma Obsługi Nauki PLATON – Etap I: Kontener usług wspólnych” i dotyczy rocznej, sukcesywnej sprzedaży wraz z dostarczeniem do lokalizacji elementów infrastruktury niezawodnego współdzielenia plików przy użyciu protokołu NFS, szaf teleinformatycznych z wyposażeniem oraz ich instalacji, uruchomienia i instruktażu.

Realizacja projektu PLATON (www.platon.pionier.net.pl) umożliwi rozwój krajowej infrastruktury teleinformatycznej nauki (sieć PIONIER) o aplikacje i usługi wspierające badania naukowe i prace rozwojowe polskich zespołów badawczych na rzecz innowacyjnej gospodarki. Bezpośrednim celem projektu jest wdrożenie nowoczesnych usług teleinformatycznych: wideokonferencji, eduroam, kampusowych, powszechnej archiwizacji, naukowej interaktywnej telewizji, dostępnych dla środowiska naukowego w Polsce. Instalacja zostanie wykonana w pięciu ośrodkach: Politechnika Częstochowska, Politechnika Łódzka, Politechnika Świętokrzyska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej – LubMAN UMCS i Politechnika Białostocka.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Innowacyjna Gospodarka. Wartość zawartej umowy to 4 095 000,00 zł brutto.

Źródło ATM S.A.. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Wesołych Świąt życzą FIFA 14 i Xbox 360

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy