Data publikacji: 2014-04-22
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 16 sposobów na długi weekend w Polsce
Kategoria: LIFESTYLE, Podróże
To, że Polacy lubią długie weekendy wiadomo nie od dziś. W tym roku biorąc jedynie kilka dni wolnych, możemy liczyć aż na osiem okazji do ich przedłużenia, a najbliższa z nich już na początku maja. Dokąd więc pojechać?
To, że Polacy lubią długie weekendy wiadomo nie od dziś. W tym roku biorąc jedynie kilka dni wolnych, możemy liczyć aż na osiem okazji do ich przedłużenia, a najbliższa z nich już na początku maja. Dokąd więc pojechać? trivago.pl przedstawia 16 alternatywnych sposobów na spędzenie fantastycznej majówki nie udając się daleko. Bo w końcu każdy zakątek Polski ma w sobie coś specjalnego!
1. Województwo dolnośląskie – Park Narodowy Gór Stołowych
Polskie Góry Stołowe są jednym z nielicznych przykładów tego typu gór w Europie, a ich pochodzenie jest podobne do pochodzenia słynnej Góry Stołowej będącej symbolem Kapsztadu (RPA). Wybierając się na wycieczkę w te okolice, podziwiać można fantastyczne formacje skalne tworzone na przestrzeni wieków oraz unikalne i objęte ochroną gatunki roślin i zwierząt. Bardziej aktywnym oferowane są wspinaczka górska czy trekking.
2.Województwo kujawsko-pomorskie – Bory Tucholskie
To jeden z największych borów sosnowych na terenie Polski i jednocześnie jeden z 23 parków narodowych znajdujących się w naszym kraju. Na jego terenie odnajdziemy zarówno wydmy, jak i jeziora oraz trasy piesze i rowerowe. W parku dostępne są również fantastyczne punkty widokowe, z których rozpościera się widok na okolicę – głównie lasy i tamtejsze zbiorniki wodne.
3.Województwo lubelskie – Kazimierz Dolny
Położony w środkowym biegu Wisły Kazimierz kusi przyjezdnych swoją historią, fantastyczną lokalizacją oraz sporą ilością wartych zobaczenia zabytków. To urokliwe miejsce z mnóstwem atrakcji odpowiednich do każdego typu turysty – zaczynając od przytulnych kawiarenek w Rynku, przez wycieczkę promem po Wiśle aż po wyprawę po wąwozach. Kazimierz Dolny jest prawdziwą perłą polskiej turystyki.
4.Województwo lubuskie – Lubuski Szlak Wina i Miodu
Województwo lubuskie słynnie przede wszystkim z licznych zielonych lasów – w końcu jest to jedno z najbardziej zalesionych polskich regionów. Oprócz tego jednak, może się ono pochwalić pierwszorzędnej jakości miodami oraz wybornymi winami należącymi do najbardziej popularnych lokalnych wyrobów. Stąd właśnie pomysł na otworzenie Szlaku Wina i Miodu z aż 14 przystankami, podczas których można posmakować tych lokalnych przysmaków.
5.Województwo łódzkie – Zalew Sulejowski
Długi na 17 kilometrów Zalew Sulejowski jest największym zbiornikiem wodnym
w województwie łódzkim i jednym z nielicznych miejsc w tej okolicy dostępnych dla żeglarzy czy windsurferów. Godzinę jazdy od zalewu znaleźć można również Bolimowski Park Krajobrazowy będący fantastycznym miejscem do wypadów na grzyby bądź zwykły spacer.
6.Województwo małopolskie – Trekking w Tatrach Wysokich
Chcąc uciec z dala od cywilizacji i natłoku turystów, warto wybrać miejsce, do którego nie uda się każdy. I choć Tatry należą do jednych z najpopularniejszych kierunków Polaków, to wybierając się w najwyższą ich część, nie spotkamy wielu osób. Tatry Wysokie mogą się poszczycić wieloma – łatwiejszymi i trudniejszymi – szlakami wymagającymi jednak nieco więcej umiejętności technicznych niż zwykły spacer po górach.
7.Województwo mazowieckie – Spływ kajakowy rzeką Rawką
Spływy kajakowe stają się ostatnimi czasy coraz popularniejszą aktywnością wśród rodzin z dziećmi. Nic w tym dziwnego – bliskość natury, sport i możliwość spędzenia czasu z najbliższymi sprawia, że ta forma rodzinnych wyjazdów zyskuje na popularności. Rawka z racji tego, iż jest rzeką spokojną, cieszy się wyjątkową popularnością. Cały wpływ nie należy natomiast do najdłuższych i trwa około 4-5 dni.
8.Województwo opolskie – Jezioro Nyskie
Południowo-wschodni brzeg jeziora to głównie piaszczyste plaże oraz teren ośrodków wypoczynkowych, portów jachtowych oraz szkółek nauki windsurfingu czy żeglarstwa. Okolica jest więc w 100% przystosowana zarówno do plażowania, jak i aktywnego wypoczynku w wodzie.
9.Województwo podkarpackie – Solina
Wiosną bieszczadzkie lasy przybierają charakterystyczną jasno-zieloną barwę, co czyni z nich niezwykle urokliwe miejsce. Solina wraz ze swoim jeziorem stanowi idealne dopełnienie dla tych cudownych widoków. W okolicy nie zabraknie z pewnością rozrywek zarówno dla aktywnych, jak i dla pragnących spokojnego wypoczynku, bowiem obok licznych tras trekkingowych i infrastruktur wodnej w samej Solinie, blisko jest również do znanego ze swoich uzdrowisk Polańczyka.
10.Województwo podlaskie – Białowieski Park Narodowy
Białowieski Park Narodowy rocznie odwiedzany jest przez tysiące turystów zafascynowanych unikalnością tego miejsca. Jedne z najrzadszych gatunków fauny i flory, największe wolno żyjące stado żubrów na świecie oraz liczne szlaki piesze i rowerowe coraz częściej kuszą odwiedzających nie tylko z Polski, ale i z innych krajów. Został on również wpisany na listę światowego dziedzictwa naturalnego UNESCO, co dodatkowo czyni go miejscem wartym odwiedzenia na przykład podczas majówkowych wojaży.
11.Województwo pomorskie – Łeba
Co robić w Łebie kiedy sezon plażowy jeszcze się nie rozpoczął? Otóż robić można wiele gdyż zarówno sama Łeba, jak i jej okolice oferują sporo różnorodnych aktywności. Znajdujące się na zachodzie miasta jezioro Łebsko i na wschodzie jezioro Sarbsko dostarczają wrażeń miłośnikom wody, natomiast Słowiński Park Narodowy, słynny ze swoich ruchomych wydm, zadowoli entuzjastów długich spacerów i przyrody. Oprócz tego w okolicy znaleźć można również największy w Polsce park dinozaurów, który może okazać się fantastyczną atrakcją dla dzieci.
12.Województwo śląskie – Uzdrowiska w Ustroniu
Malowniczo położony Ustroń będzie idealnym kierunkiem dla wszystkich lubiących turystykę górską – zarówno tę pieszą, jak i rowerową – oraz dla szukających regeneracji w lokalnych uzdrowiskach. Przy dobrzej pogodzie można również skorzystać z uroku naturalnych nadwiślańskich plaż, natomiast w przypadku niepogody otworem stoją liczne kryte baseny solankowe. Lokalną atrakcją wartą uwagi jest również kolejka linowa na Czantorię, z której rozpościera się bajeczny widok na okoliczne wzgórza i doliny.
13.Województwo świętokrzyskie – Świętokrzyski Park Narodowy i Łysogóry
Jedno z najmniejszych polskich województw może się pochwalić niepowtarzalnym pasmem Gór Świętokrzyskich – Łysogórami. Charakterystyczną ich cechą są tzn. gołoborza, czyli rumowiska skalne znajdujące się w górnych partiach gór. Ich wschodnia część wchodzi w skład Świętokrzyskiego Parku Narodowego, zachodnia natomiast, mniej zalesiona, jest już dużo niższa i nieco mniej atrakcyjna. Przez pasmo Łysogór przebiega również kilka głównych szlaków turystycznych Gór Świętokrzyskich. Wszystko to wraz z bogactwem krajobrazu tworzy całość wartą odwiedzenia.
14.Województwo warmińsko-mazurskie – Jezioro Niegocin
Niegocin to trzecie co do wielkości polskie jezioro i jednocześnie jedno z najbardziej popularnych wśród żeglarzy. W sezonie duża powierzchnia umożliwia organizowanie regat, a jego spokojne wody są przyjazne dla rodzin z dziećmi. Do dyspozycji przyjezdnych pozostają liczne atrakcje wodne takie jak kajaki, rowerki czy statki wycieczkowe oraz rozległe kąpieliska.
15.Województwo wielkopolskie – Pojezierze Wielkopolskie
Region ponad tysiąca jezior, spośród których największym jest jezioro Gopło, znane z legendy o Królu Popielu zjedzonym przez myszy. Chociaż nie z każdym z jezior wiąże się legenda, to praktycznie z każdego blisko jest do innego wartego uwagi miejsca – jest to więc wspaniała okazja aby połączyć odpoczynek ze zwiedzaniem okolicznych zamków i pałaców. Poza wspominanym Gopłem, warto odwiedzić na przykład jezioro Bnińskie skąd blisko jest do zamku w Kórniku, bądź jezioro Świniarskie, niedaleko którego znajduje się pierwsza stolica Polski – Gniezno.
16.Województwo zachodniopomorskie – Wyspa Wolin
Wolin to cudowna wyspa pełna niespodzianek. To tutaj mieści się bajeczne Jezioro Turkusowe otoczone przez gęste zielone bukowe lasy, i to tutaj wiele osób decyduje się spędzić kilka dni wolnego. Nic w tym dziwnego – turystów urzeka połączenie znajdujących się nad samym brzegiem wzniesień i bezkresnego morza, a łagodny klimat zachęca do długich spacerów po plaży.
Zdjęcia:
Góry Stołowe: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/tablemountains.jpg
Szlak Wina i Miodu: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/wineyard.jpg
Tatry: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/tatramountains.jpg
Wyspa Wolin: http://imgec.trivago.com/contentimages/press/images/wolinisland.jpg
O trivago
www.trivago.pl to porównywarka cen hoteli, dzięki której podróżujący znajdzie dla siebie idealny hotel w najkorzystniejszej cenie. trivago porównuje ceny ponad 700.000 hoteli na całym świecie, przeglądając ponad 200 stron rezerwacyjnych.
Serwis udostępnia 82 miliony zintegrowanych opinii oraz 14 milionów zdjęć. Znalezienie idealnego hotelu ułatwiają różnorodne filtry. Co miesiąc 45 milionów użytkowników korzysta
z trivago oszczędzając średnio 35% przy każdej rezerwacji.
trivago to niemiecka firma z siedzibą w Düsseldorfie, założona w 2005 roku, obecnie operująca na 40 międzynarodowych platformach w 24 językach.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #LIFESTYLE #Podróże